thayley thayley
  • 03-05-2019
  • Mathematics
contestada

Pedro bought four packs of pencils for $19.96 how much did each pack cost

Respuesta :

zee5999 zee5999
  • 03-05-2019

Each pack would cost $4.99

Answer Link

Otras preguntas

Find the area of a square that has a perimeter of 24 cm.
Which layer of the alimentary canal is responsible for segmentation and peristalsis?
A rock is thrown from the top of a 20-m building at an angle of 53° above the horizontal. If the horizontal range of the throw is equal to the height of the bu
What is the resistance of a 7 W light bulb connected to a 7 V battery source. The answer key says .39 but not sure how they got that?
A long wire carries a current density proportional to the distance from its center, J=(Jo/ro)•r, where Jo and ro are constants appropriate units. Determine the
the solution of the differential equation x^2y"-5xy'+5y=0 is select the correct answer. (a)y=c1x+c2x^2, (b)y=c1xcoslnx+c2x^2sinlnx, (c)y=c1xcos2lnx+c2x^2sin2lnx
A manufacturer of banana chips would like to know whether its bag filling machine works correctly at the 431 gram setting. It is believed that the machine is un
This question is "Create expressions with parentheses". Need help!!​
WEEK 8 DISCUSSION 250 words in word file so i can copy Closing â What class, knowledge, or lesson do feel would prepare you for this course? Should there be a
Penn Station is saving money to build a new loading platform. Two years ago, they set aside $24,000 for this purpose. Today, that account is worth $28,399. What