moniquekissable moniquekissable
  • 01-05-2019
  • Mathematics
contestada

Ms hall buys 8 plants for his garden each plant cost $5 the next day he buys a rose bush thst also cost $5 how much more do the 8 plants cost than rose bush

Respuesta :

ellisemma03 ellisemma03
  • 01-05-2019

They cost $35 more than the rose bush.

Answer Link

Otras preguntas

[PLSSS HELP] Which congruence theorems or postulates could be given as reasons why LMN is congruent to OPQ?
Help! x=2/3+4•9 PLEASE HELP
What was obama's first act as president?
How does building resilience affect your health??
Solve the formula for the given variable.P=R-C\n;C
-5 (1-5x) + 5 (-8x -2) = -4x -8x Sep by step
can you help me figure out how to do solving equations involving decimals
Which of the following questions should you ask yourself when analyzing structure?Are some available details omitted, and if so, why?What information is being d
What's the product of 3 2⁄3 and 14 2⁄5
At the district competition for 5th grade jump-roper of the year, the following number of jumps without stopping were recorded per student: 203,245,237,233,90,