gabrielliudodo gabrielliudodo
  • 03-04-2019
  • Mathematics
contestada

Finnegan shot 2 rolls of film film with 36 exposures on each roll. It costs $39.60 to develope all the pictures. How much did it cost for each person.

Respuesta :

karinaperea20 karinaperea20
  • 03-04-2019

Answer:

$0.55

Step-by-step explanation:

2x36= 72

39.60/ 72

Answer Link

Otras preguntas

choose the point slope form of the equation below that represents the like that passes through the points (-6,4) and (2, 0)
why did President Lincoln place General Mclellan under the command of General halleck? A. McClellan failed to capture Richmond. B. McClellan was responsible for
PLEASEEEEEEEE HELP FOR BRAINLIEST!!!!!!!!!!!!!!!!!!1 What is the measure of the angle at the top of the shed? A. multiplication of areas B. squaring of areas C.
3382-299=3383- ? fill in the blank?
The accompanying table shows the numbers of male and female students in a particular country who received​ bachelor's degrees in business in a recent year. Comp
Please please help please
The Truce of God required Christian nobles to stop fighting between Friday and Sunday each week. spare the lives of enemies who converted to Christianity. make
Assuming weightless pulleys and 100% efficiency, what is the minimum input force required to lift a 120 N weight using a single fixed pulley?
The triangles are similar. What is the value of x? Enter your answer in the box. x = two right triangles. the larger right triangle is labeled x on th
Read the two conclusions to Cinderella. Conclusion A: “This is not the true bride,” said he to the father; “have you no other daughters?” Then Cinderella took