babygurl71 babygurl71
  • 03-04-2019
  • Mathematics
contestada

Mr. Stanton bought 2.6 yards of fabric for $8.84. What was the cost per yard?
​

Respuesta :

LexiIsYourBestie
LexiIsYourBestie LexiIsYourBestie
  • 03-04-2019

It’s 3.4, but that’s what I think it is

Answer Link

Otras preguntas

A certain number added to its square is 30. Find the number
solve for x 5x+7=9x-25
Which of the following protects the rights of people with disabilities in the workplace? Americans with Disabilities Act (ADA) Buy American Act (BAA) Individ
A 68.5 kg astronaut is doing a repair in space on the orbiting space station. she throws a 2.25 kg tool away from her at 3.20 m/s relative to the space station.
Why did some Americans oppose Imperialism?
PLZ HELP MATH QUESTION 4. Graph the function show all work f(x) = 3/2 x - 4
was the monroe doctrine successful in keeping the us out of European affairs?
37 points guys!! Hurry please? Select all numbers that are irrational. 8√ π 144−−−√ 0.45
Which best describes the tempo in tchaikovsky's trepak from the nutcracker?
04.01)Which unit rate is the lowest price per ounce? Choice A: 15 ounces of chocolate chips for $2.49 Choice B: 20 ounces of chocolate chips for $3.32 Choi