unique50
unique50 unique50
  • 15-03-2019
  • Mathematics
contestada

You are able to buy 1/3 lb. of beef for $0.75. How much would it cost for 3 ibs.?

Respuesta :

yaretzi16 yaretzi16
  • 15-03-2019

i think its $6.75 for 3lbs

Answer Link

Otras preguntas

why would thailand's tropical rainforest be a good place to make a nature film ??
In which sentence is the participial phrase punctuated correctly? a. Craving, a midnight snack, I tiptoed to the kitchen. b. Craving a midnight snack, I tiptoed
Identify the correct sentence. a. Remember this​ date: Monday, march 4. b. My wedding date is in the Spring of 2012. c. I will be flying home on​ Friday, the Da
Sofia learned 10 recipes to create party dishes. She learned these recipes in two weeks. How many recipes can Sofia learn in 5 weeks ?
A writer may use all of the following techniques to lead the reader to a flashback EXCEPT: a. a memory b. a detailed explanation c. a confession d. a clue about
How can complex fractions be used to solve problems involving ratios
Simplify this expression: 19 – (–8) – (–14) = ? A. –7 B. –3 C. 41 D. 25
The ocean club collects 24.93 kg of trash on the first weekend of the summer. The club collects 18.3 kg the next weekend. How much more trash is collected the
What is racial 2 times racial 8
How can complex fractions be used to solve problems involving ratios