juwaniiegang90
juwaniiegang90 juwaniiegang90
  • 04-03-2019
  • Mathematics
contestada

a cell phone plan offers 250 minutes each month for 15.00 dollars per month. what is the cost per minute when a person uses all 250 minutes in a month?

Respuesta :

VanessaBrooks
VanessaBrooks VanessaBrooks
  • 04-03-2019
It costs 0.06 cents each minute.

Explanation : $15/250 minutes = $0.06
Answer Link
tytybabes
tytybabes tytybabes
  • 11-03-2021

Answer: 0.06

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

HELP HELP HELP!!!!This event made some people believe the U.S. could not win the war, growing antiwar protests. A. My Lai Massacre B. Assassination of Martin Lu
Write an inequality for the shaded region shown in the figure.​
the reaction of solid carbon with oxygen gas to form carbon dioxide gas.
carol invests $6250 at a rate of 2% per year compound interest. calculate the total amount Carol has after 3 Years
Consider the formula for surface area, SA = (p: h) + 2B. The perimeter is given in the height in and area of the base in A. in; in?; in B. in2; in; in 2 C. in;
When does puberty occur? What causes the changes that occur during puberty?
Một vật được ném lên trên theo phương thẳng đứng. Người quan sát thấy vật đó đi qua vị trí có độ cao h hai lần và khoảng thời gian giữa hai lần đó là t. Tìm vận
worth 10pts can someone help?
a 82.6 L sample of gas exerts 350.8 mm hg pressure at 134.6 c°. what valine does the gas have at 736.4 mm hg and 42.8 c° a. 30.5 b 4.13 c. 12.5 d. 134 need help
Penny attended a four year state college. She took out a student loan to pay for her tuition and room & board for the four years she was attending the colle