kiaaaaa kiaaaaa
  • 15-04-2016
  • Mathematics
contestada

parsley cost $.60 per ounce.If Chef Jorge needs 7.25 ounces for his recipe,how much will he spend on parsley?

Respuesta :

antfarm2014
antfarm2014 antfarm2014
  • 15-04-2016
the answer will be $4.35
Answer Link

Otras preguntas

Please help me simplify 12/75 to a decimal
how to write a sentence using dearth
How can archaeologists continue to study ancient remains without infringing on the rights of Native Americans?
How many tens, hundreds, thousandten thousands are listed in the numbers below.1.  500.   2. 1,100.  3. 3,000.  4. 25,000.  5. 60,000.   6. 110,000.  7. 250,000
what is equivalent to 0.4 and 1.4 some one plese help
Explain how knowing that 5÷8 = 0 .625 helps you write the decimal for 4 5/8
When this 3-digit number is rounded to the nearest hundred, it rounds to 200.  Rounded to the nearest ten, this number rounds to 200.  The sum of the digits of
Is hug a indirect object or direct?
simplify the expression w+14w-6w & 3a²+6a+2b²
What is the derivative of y=3tan(x)y=3 tan (x) ?