jada5719
jada5719 jada5719
  • 04-02-2019
  • Mathematics
contestada

Peaches cost $4.29 per pound. Find the cost of two and a quarter pounds of peaches.

Respuesta :

meredith48034
meredith48034 meredith48034
  • 04-02-2019
the cost of 2.25 lb of peaches is $9.65
Answer Link

Otras preguntas

solve p/q=r/s for q.
Carmen has already driven 300 miles. she plans to drive 240 miles per day, for each of the remaining days in her trip write an equation that relates the total m
If there are nine marbles in a bag and 4 are red and 5 are blue, what is the ratio of red to blue?
Water boils at different temperatures at different elevations. The boiling temperature of water is 212degreesF at sea level​ (0 feet) but drops about 1.72degree
What is the double of 200
Evaluate: √−25 (3−4)+(2+5)
Theresa Morgan a chemist has a 10% hydrochloric acid solution and a 65% hydrochloric acid solution. How many liters of each should she mix to get 1870 liters of
what is Resistance? ​
What is the oxidation state of each element in Mn(Cro4)2?
B. -8+ -2(3) simplified C.4 + -5(-3) + (-7) D. (-4.25)(2) + (-4.25)(-2)