2021hhallissey
2021hhallissey 2021hhallissey
  • 02-01-2019
  • Mathematics
contestada

which one is the better buy $3 and 2 refills $4 and 3 refills

Respuesta :

GodofThunder
GodofThunder GodofThunder
  • 02-01-2019

Answer:


Step-by-step explanation:

3 and 2

Answer Link
Аноним Аноним
  • 02-01-2019

Well, for the first one, you would be paying 0.66 cents for each refill.

For the second one, you would be paying 0.75 cents for each refill.

So, the first option is better because it is cheaper.

Answer Link

Otras preguntas

What measurement most likely to be the same for a ball launched at angle of 20 degrees and a ball launched at 70 degrees? A) vertical displacement B) range C)
Iwoweieeieeieeoeeoeeoeeoeeoeoeooeeowwowwoeeo
Please answer the one question just fill it out correctly and I will mark brainliest
It is always faster to make digital art than traditional art. A. True B. False
Why do you believe there has been a tradition of the electors voting for the candidate who wins the popular vote? please help me, end of the quarter is tomorrow
What force is required to accelerate a 385 kg couch at 0.2 m/s^2 ?
define atmosphereplease in full answer​
The current theory of the structure of the Earth, called plate tectonics, tells us that the continents are in constant motion. Assume that the North American ca
A 19-pound bag of grass seed will cover an area of about 6080 square feet. The relationship between pounds (p) of grass seed and area (a) can be written as a =
Review the map. Which letter shows the land first settled by the Inca? A B C D