yagurlmeneedsanswers
yagurlmeneedsanswers yagurlmeneedsanswers
  • 02-12-2018
  • Mathematics
contestada

Suppose that the students also sold $4500 worth of pens and pencils, which earned a 42% profit the profit the school earned on pens and pencils. Calculate

Respuesta :

prettymamades
prettymamades prettymamades
  • 02-12-2018

Answer:

1890

Step-by-step explanation:


Answer Link

Otras preguntas

After the colonists won independence from Britain, what was their main concern?.
solve using addition method 3x-3y+2z=7 3x+y-3z=-5 7x-y-2z=0
YOU'LL GET ALL POINTS POSSIBLE IF YOU HELP ME!!!!!! 1. In addition to possibly harmful chemicals in the environment, mining is considered? A. The most dangerou
Which description of an industrial revolution is correct? A. a trade system that allows businesses to sell goods in more than one country B. a gradual change in
elli has some money If she buys 2 comic books, she will have $7 left If she buys 3 comic books, she will need $8 more. How much does each book cost?
what signs of greatness did lincoln exhibit in his life?????
NEED HELP! worth 10 points:) a house painting company charges $376 plus $12 per hour .Another painting company charges $280 plus $15 per hour. (a)how long is a
What was the primary way the farms in the south differed from those in the north
Concurrent powers refer to which of the following? A.)powers granted solely to state governments B.)powers granted to the national government C.)powers transfer
how to figure how many hundreds there are in 150,000