Seudónimo Seudónimo
  • 03-04-2016
  • Mathematics
contestada

if 7 candies cost $4.20 how much does 12 candies cost?

Respuesta :

Jeanne080
Jeanne080 Jeanne080
  • 03-04-2016
4.20/7 = $0.6 That's for ONE candy Then do this : 0.6* 12 = $7.20
Answer Link

Otras preguntas

Find k. 10 mi 60⁰ K 30⁰
What percentage of 2 hours is 12 minutes?
give me five ways drugs can be taken​
Highland Village, Texas, has implemented a program that involves parents working with police to guide at-risk young people. If a young person is caught committ
According to Abraham Lincoln,what is meant by the term democracy?​
What is the value of (1/8)^-1/3PLEASE I NEED THE AWNSER QUICK PLEASE AND TY
please help me! will give the brainliest answer!
What is that answer to 6 (3/8) - 5 (5/8) ?
Find the area of a regular polygon with 6 sides that has a side length of 6 inches and an apothem of 4 inches.Area = [?]in2
27. What type of intellectual property protection covers original works for an author's life plus 70 years? O copyright O inventor's insurance Opatent O tradema