hopealicea hopealicea
  • 03-04-2016
  • Mathematics
contestada

4 gallons of low-fat milk cost $13.80 find the cost of 6 gallons of low-fat milk

Respuesta :

bbop66 bbop66
  • 03-04-2016
Divide $13.80 by 4, then multiply by 6 to get $20.70
Answer Link
Waffletuffle
Waffletuffle Waffletuffle
  • 24-10-2021

Answer:

20.70

Step-by-step explanation:

13.80 divided by 4 and then mutiply by 6 and you will get 20.70

Answer Link

Otras preguntas

I need to factor 5a^2 + 7a + 6b^2 - 4b  but I can't figure it out.......could it possibly be prime?
You work at a fruit market. Bananas cost 50¢ a pound. A customer hands you a bunch of bananas that weighs 3 pounds. How much should you charge for the bunch o
What role should the government have in enforcing equal rights for Americans?
How many seconds in 2.6 days
How many cups are in 1 gallon of water
What does ¿Cuál es la fecha de mañana? mean and how would you reply?
What is the sales rate for 5% of $50
3x-150=1778. Help me please I need help bad
How do figure out 120/f = 1.2?
Shandra's cat is 23.4 cm tall and 38 cm long. Express these lenghts in metres and in millimetres. Someone help me , I really need it for tomorrow and please exp