girlnagirlie6791 girlnagirlie6791
  • 01-11-2018
  • Mathematics
contestada

Erica spent a total of $48.90 buying supplies to make smoothies. She bought a blender for $30 and bought 6 pounds of strawberries. What was the price per pound for strawberries?

Respuesta :

UndeadDabber UndeadDabber
  • 01-11-2018
Ans: The price per pound of strawberries is $3.15.
Ver imagen UndeadDabber
Answer Link

Otras preguntas

Help this is due soon
Identify the ideal gas law equation.
Compare these four Amendments. What do all of these Amendments have in common?•4th amendment•5th amendment•6th amendment•7th amendmentA. they involve the basic
tent? volume 5.5 ft 4 ft 6 ft
What is the slope? I will give brainliest
32+4 X (16 X 1/2) -2
I need help with this
Which statement best reflects a Marxist critical perspective? A)Because Othello's ethnicity is identified, the play most likely examines racial tensions among t
PLEASE HELPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPP I ONLY WANT ANSWERS FROM PEOPLE WHO TRULY WANNA HELP Maria went home with from selling t-s
How was the Vietnam War important to the American people?