jonathgar1893 jonathgar1893
  • 03-10-2018
  • Mathematics
contestada

If you have $10 and bananas cost 80 cents per pound and apples are $1.40 per pound will you have enough money

Respuesta :

lil1220 lil1220
  • 03-10-2018
yes you will have enough if you're buying
one pound
Answer Link

Otras preguntas

This line of poetry from "Totally like whatever, you know?" is most likely stated as a question for what purpose? "I have nothing personally invested in my own
Which of the following is not true about printmaking? a. There are two main types of printmaking: relief printing and intaglio. b. To create a wood engraving, t
chad buys peanuts in 2 pound bags. he repackages them into bags that hold 5/6pound of peanuts . how many 2 pound bags of peanuts should chad alan cooper buy so
Tell me how 1/6 is greater then 1/8 but less then 1/3
which is a good comparison of the estimated sum and the actual sum of 7 7\8 + 2 11\12
Find the slope and y intercept of this equation y=(2-a)x+a
tienes un Gato o un perro
Why is individuality important
Tell me how 1/6 is greater then 1/8 but less then 1/3
If you were a specialist working for the National Security Agency, your main job would likely be A. analyzing data from spy satellites. B. working in the field