garytorresangulo garytorresangulo
  • 03-10-2018
  • Mathematics
contestada

victor bought 15.6 pounds of paintball all together the balls cost $35.99 about how much did the paintball cost per pound

Respuesta :

infinitedip infinitedip
  • 03-10-2018
around 2.30 per pound

35.99÷15.6=2.307

Round up to 2.30
Answer Link

Otras preguntas

Hi! I was wondering, how do you find the rise and the run of slopes? I am new to it.
The author creates a humorous tone through the use of A) formal language. Eliminate B) informal language. C) parallel structure. D) chronological order
What steps would you take to determine if these figures are similar? Check all that apply. Use a scale factor of 2. Multiply the vertices of polygon ABCD by
Calculate the force of an 8kg object pushing up from the table
A parking garage has 6 levels.each level has 15 rows.each row has the same number of parking spaces. There are 2250 parking spaces in all.how many parking space
Brainstorm How does art reflect to culture?
Perform the operations and write the answer in simplest form 2 2/5 + 3 1/4
Suppose you have a large boulder in your yard that you’d like to move. How could you break it into smaller pieces without using a sledgehammer?
Can someone please help me i'm not good at writing Think about the steps you take to get in the mood to create in your favorite art, and then write a paragraph
Given P(A and B) = 0.19, P(A) = 0.75, what is P(B|A)?