monae40
monae40
02-10-2018
Mathematics
contestada
Need help ASAP with number 5
Respuesta :
Alaris
Alaris
02-10-2018
Costs would be nine dollars for the lemons and four dollars for the sugar ($-13.00). You end up losing only fifty cents throughout, so you would have had to sell (.5×25=12.50) 25 cups to pay for all but fifty cents.
Answer is 25 cups
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 92+ )
Otras preguntas
According to kant, the moral value of an action depends upon how closely it aligns with the law. its consequences. how closely it aligns with biblical teachings
What is the most likely reason that North atlantic right whales migrate to the north in the spring?
Use the form of the definition of the integral given in theorem 4 to evaluate the integral x^3-3x^2
âwhat is the first organ to respond to an increase in blood glucose concentration?
Find the volume for the regular pyramid. Hexagonal height of 6 and sides of 4
A window has the shape of a rectangle with a semi circle at the top. Find the approximate area of the window using the dimensions shown. 2ft by 4ft
The social studies teacher is giving a test worth 80 points, and containing 34 questions. There are 2 point and 4 point questions on the test. How many of each
Which of the following statements is true? A.) Symptoms of infection indicate that the body has been overtaken by invading microorganisms. B.) Symptoms of infec
Think of a novel or short story that you appreciated. Write an example of a poor thesis statement for that text and explain why it is a poor example.
What phase of the menstrucal cycle is associated with fertility?