zculwellpb8sqm
zculwellpb8sqm zculwellpb8sqm
  • 03-07-2018
  • Mathematics
contestada

At a hardware store, each wooden plank costs $3.57. How much do 12 planks cost?

Respuesta :

afrazi01p8qv5j
afrazi01p8qv5j afrazi01p8qv5j
  • 03-07-2018
To find this answer, we need to multiply 3.57 by 12.
[tex]3.57 * 12 = 42.84[/tex]
Therefore, 12 planks will cost $42.84.
Answer Link
Аноним Аноним
  • 03-07-2018
HI THERE!
I can help you:)


so first we take the number of wooden planks and the price of each one, so that would be $3.57 and 12 wooden planks. since we already know the values of both then we can just skip to multiplying $3.57 times 12 which would be = $42.84  for 12 wooden planks 

-have a wonderful day  :) 
Answer Link

Otras preguntas

Write an explicit rule for the geometric sequence f(1)=9,f(n)=2/3 x f (n-1) for n to be greater than or equal to 2
If Susan drank five pins of water how much water did she drink in quarts
What does blue balls mean
In Act 3, Scene 1, how does Tybalt's interaction with Mercutio move the plot forward? The interaction between Tybalt and Mercutio moves the plot forward by
Lisa, a network manager, has been assigned to a new team. She organizes a meeting to understand the strengths and talents of the team members. Which quality is
Carbohydrates are made from
what are aice classes and what do they do they do for highschools students
Which of the following groups provides protection and nourishment to the embryo? a. bryophytes only b. gymnosperms only c. lycophytes only d. all plants e. angi
Please answer and show work quickly and correctly.
x + 4y =6 y=- -x + 3