jeovanicuadros1
jeovanicuadros1 jeovanicuadros1
  • 02-03-2016
  • Mathematics
contestada

Ishaan buys a basket of mangos on sale for $13 before tax. The sales tax is 15%. What is the total price Ishaan pays for the basket of mangos?

Respuesta :

nhbdjgf nhbdjgf
  • 02-03-2016
So they are asking you to add 13+15%=14.95 so your answer would be he purchased mangos for $14.95
Answer Link

Otras preguntas

I need help with the english project is to do the creepy creature and it’s kind of confusing
A 2-quart carton of non-dairy creamer costs $8.00. What is the price per cup?
how do you tell wether a parabola graph has 2 solutions
When casca shouts “speak hands for me” he is referring to
Manfred is the father of a 16-year-old boy. He notices that his son heads over to the other side of town after getting back from school to meet some friends who
How much did the cheese cost? 2.46 Euros O80 Euros O 1.80 Euros O 1.96 Euros Mark this and return
I need help on a question. Could someone help me?
What is the fractional difference between 1/8 and 1/16
what are the answers thanks
Analyze how Whitman use figurative language in this passage What figures of speech does he employ and how do they contribute to the theme