aboudiutah aboudiutah
  • 03-06-2018
  • Mathematics
contestada

Jackson bought 3 pounds of candies for $9.75 What was the price of these candies in dollars per pound?

Respuesta :

tufftoritogon
tufftoritogon tufftoritogon
  • 04-06-2018
9.75 dollars divided by 3 pounds equals 3.25 per pound
Answer Link

Otras preguntas

How many more barrels of gasoline than diesel were produced last year? 500,000, 3,000,000, 5,000,000, 3000,000,000, 500,000,000?
When two atoms are held together because their valence electrons orbit around both of them (are shared), they are united by?
What were some of the cultural achievements of neolithic villagers?
A car moves at a speed that allows it to move 45 yards in 5⁄4 of a second. How long will it take a car at the same speed to move 80 yards? Write your answer as
As a result of Japan’s increasing use of suicide attacks in 1945, Allied leaders began decreasing the number of bombing raids on Japanese cities. developing mor
a number between 0 and 1 is written in scientific notation.what is true about the exponent explain plz how u got the answer
Can someone please help, ;w;?
The frame is a rectangle that’s 16 inches by 20 inches. The craft store has 7 feet of orange ribbon. Is that enough ribbon for Lana’s frame? If so, how much wil
4^2 + 8 *2 the * stands for divide Answer choices A 12 B20 C8 D 16
When he runs, Marcel burns 7.68 cal/s. How many kcal/min does he burn??