randasaab2019
randasaab2019 randasaab2019
  • 15-11-2022
  • Mathematics
contestada

1. Write a system of inequalities (you do not need to solve): You need at least 3 pounds of fruit to make muffins. Blueberries cost $4 per pound. Strawberries cost $3 dollars a pound. You can spend at most $21.​

Respuesta :

Otras preguntas

If a store advertised a sale that gave customers a 1/4 discount,what is the fractional part of the original price that the customers will pay?
Which of the following is an effective tip for participating in a group discussion? a. Be respectful to others in disagreements. b. Wait until after the group h
When one tectonic plate moves underneath another, what is occurring? A. subduction B. collision C. uplift D. slip
What equals 168 in multiplication
A plumber charges $50 to come to a house and $20 an hour for work time. If h represents the number of hours worked, which expression gives the total amount the
Brinn's rectangular kitchen has an area of 81 square feet. The kitchen is 9 times as many square feet as Brinn's pantry. If the rectangular pantry is 3 feet wid
Why does paine think that association with britain hunts america trade
round each decimal to the nearest whole number. 12.1
sufijos de coleccionar
What did the Dutch name their settlement located on Manhattan Island?